вторник, 17. мај 2022. Вести денес: 166
home Познати

Ќе се шокирате кога ќе дознаете колку чини оздравувањето: Продадоа авион за да ги исплатат трошоците за лекувањето на Шумахер

Семејството на Михаел Шумахер мораше да ги продаде приватниот авион од 34,4 милиони евра и луксузниот имот во Трисла, северна од Осло во Норвешка, за 2,8 милиони евра за да ги исплати трошоците за неговото лечење.
Ќе се шокирате кога ќе дознаете колку чини оздравувањето: Продадоа авион за да ги исплатат трошоците за лекувањето на Шумахер

Седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер, откако падна за време на скијање и ја удри главата, доби крвавење на мозокот и веднаш беше итно префрлен во болница во Гренобл, а од таму во специјализирана клиника, по што на крајот беше пуштен на домашно лекување.

Семејството мораше да ја преуреди вилата на брегот на Женевското Езеро.

Шумахер сè уште не може да зборува ниту самостојно да се движи, а наводно на моменти е свесен и може да комуницира со луѓето околу себе. Сепак, сите информации се неофицијални затоа што неговото семејство строго ја чува својата приватност.

Најнови вести

Коронавирус