четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 149
home Познати

„Ќе се родам повторно, не сум од оние што умираат еднаш засекогаш”- ова го напишал Балашевиќ во средно училиште (ФОТО)

„Ќе се родам повторно, не сум од оние што умираат еднаш засекогаш”- ова го напишал Балашевиќ во средно училиште (ФОТО)

Сторија за легендарниот Ѓорѓе Балашевиќ објави гимназијата „Светозар Марковиќ“ во Нови Сад на својот Фејсбук профил.

„Ќе се родам јас повторно. Не сум јас од оние што умираат еднаш засекогаш”, напишал Балашевиќ во втора година средно.

Индивидуа која стана институција… Слава ти и фала, голем уметнику, пишуваат од гимназијата за Балашевиќ во која тој бил ученик.

Коронавирус