сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 0
home Познати

Ќе се препотите кога ќе ја видите оваа одбојкарка – продавајќи ги голите фотографии на интернет заработува 50 пати повеќе пари од колку како спортист

Ќе се препотите кога ќе ја видите оваа одбојкарка – продавајќи ги голите фотографии на интернет заработува 50 пати повеќе пари од колку како спортист

Бразилската одбојкарка Ки Алвеш неодамна привлече големо внимание поради едно дадено интервју во медиумите дека заработува многу повеќе пари од голите фотографии на Инстаграм отколку од спортот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KEYT 🇧🇷 (@keyt.alves)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KEYT 🇧🇷 (@keyt.alves)

Имено таа има 22 години и веќе трета сезона игра сениорска одбојка во татковината, но во меѓувреме сфатила дека покрај спортот мора да размислува и на кариерата како модел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KEYT 🇧🇷 (@keyt.alves)

Со оглед на тоа дека изгледа совршено, Алвеш на Инстаграм има преку милион следбеници додека месечната претплата на нејзиниот „Онлифанс“ профил е 14 долари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KEYT 🇧🇷 (@keyt.alves)

-Јас и понатаму се сметан за професионален спортист. Но повеќе приходи добивам од социјалните мрежи, т.е 50 пати повеќе пари од професионалниот спорт, вели таа.

Инаку таа во родната земја се подготвува да влезе и вореалното шоу  „Големиот Брат“, но и дека не сака да го напушти спортот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KEYT 🇧🇷 (@keyt.alves)

Коронавирус