понеделник, 26. август 2019. Вести денес: 2
home Познати

Ќе се наежите кога ќе слушнете на што се е подготвена- еве како Карлеуша одлучи да и се одолжи на својата мајка

Ќе се наежите кога ќе слушнете на што се е подготвена- еве како Карлеуша одлучи да и се одолжи на својата мајка
ФОТО: Srbija Danas

Пејачката Јелена Карлеуша која беше многу поврзана со нејзината мајка Дивна Карлеуша се одлучи на несекојдневен потег како би се одолжила на нејзината мајка.

Имено Јелена се решила да и препушти на Марина Туцаковиќ, која беше и долгогодишна пријателка на нејзината мајка да напише балада со која пејачката ќе се врати на сцената кога ќе биде подготвена за тоа.

Карлеуша ја замолила Туцаковиќ да и напише емотивен текст, а Марина ова неодамна и го потврди.

-Секако дека ќе ја исполнам желбата на Јелена да напишам песна за нејзината мајка. Се уште е рано да зборуваме за тоа, бидејќи Дивна само што почина и не е прав момент за тоа. Мора да пројде некое време. Немам се уште план каков ќе биде текстот, тоа зависи од моментот кога ќе седнам да пишувам, вели Туцаковиќ.