понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 135
home Познати

Ќе се изненадите што носи кралицата Елизабета во своите вртоглави скапи чанти – без тоа од дома не излегува

Ќе се изненадите што носи кралицата Елизабета во своите вртоглави скапи чанти – без тоа од дома не излегува

Британската кралица Елизабета втора во јавноста ретко може да се види без торба, а ја носи дури и на семејните портрети.

Секогаш се работи за дизајнерски модели на нејзиниот омилен бренд Лаунер чии цени се околу 2.500 долари, а кралицата има над 200 во својата колекција.

Но, она што таа го носи во своите скапи чанти, всушност е типично за повеќето жени. Како што открива списанието „Пипл“, секогаш има шест клучни работи во чантата.

Таа никогаш не ја напушта куќата без марамчиња, а на погребот на сопругот, принцот Филип носеше едно од неговите, направено од свила. Во торбата секогаш има крема за раце со масло од сусам и екстракт од јапонска црница, кој и е омилен. Од останатите козметички производи, таа секогаш носи кармин со себе за да може да ја освежи шминката во секоја прилика.

Секогаш е придружено со очила со диоптер кои ги чува во кожна кутија, исто така Лаунер, и фонтано пенкало од Паркер 51. И за да го одржува својот здив свеж во сите прилики, таа секогаш носи бонбони со ментол со себе. Кралицата, инаку, стана прабаба по 12-ти пат оваа недела, а нејзината внука принцезата Беатрис роди девојче.

Најнови вести

Локални избори 2021