петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 179
home Познати

Ќе се изненадите кога ќе видите колку всушност се високи некои познати личности

Ќе се изненадите кога ќе видите колку всушност се високи некои познати личности

Режисерите често користат специјални ефекти за да направат актер или актерка поголем и помоќен. Затоа многумина не знаат колку всушност се високи. Истото важи и за другите славни личности што ги гледаме само на телевизија.

Можеби ќе се изненадите кога ќе видите колку всушност се високи. Проверете ја нивната висина подолу.

Нели Фуртадо и Шерон Озборн – 158 см

Мила Кунис и Рене Зелвегер – 163 см

Мајли Сајрус и Вуди Ален – 165 см

Кристин Дејвис и Џек Блек – 168 см

Лионел Меси и Бен Стилер – 170 см

Селин Дион и Ким Бесинџер – 171 см

Том Холанд и Тоби Мегваер – 173 см

Џеки Чен и Антонио Бандерас – 174 см

Кејт Мидлтон и Том Харди – 175 см

Кристин Барански и Мел Гибсон – 177 см

Принцот Чарлс и Мет Лебланк – 178 см

Тилда Свинтон и Ричард Бренсон – 179 см

Дејвид Бекам и Џаред Лето – 180 см

Хулк Хоган – 201 см

Најнови вести