петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 63
home Познати

Ќе прави проба со фризерот- Целиот свет зборува фризурата на идната принцеза Меган Маркл

Ќе прави проба со фризерот- Целиот свет зборува фризурата на идната принцеза Меган Маркл

Само неколку денови остануваат до свадбата на принцот Хари и Меган Маркел. На островот, сите се прашуваат каква фризура ќе избере таа за пред олтар.

Додека фановите на Меган се прашуваат кој ќе биде авторот на венчаница – Ralph & Russo, Marchesa или Erdem во мрежата веќе истекуваат детали за фризурата на Маркел на денот на церемонијата.

Според медиумите во Велика Британија, Меган веќе избрала како ќе изгледа, па дури и ќе направи проба со фризер. Нејзината фризура ќе му биде доверена на Мигел Перес, познат британски стилист.

Идната невеста го избра него по совет на Амал Клуни, која со години бил негов клиент. Трговската марка Перез е големи кадрици, а со такви фризури често ги гледаме Амал и Меган на светски настани.

Медиумите се сеќаваат дека Кејт Мидлтон не носеше посебна фризура на нејзината венчавка со принцот Вилијам. Нејзината коса беше оставена слободна со меки кадрици, направени од стилистот Џејмс Прајс.

Најнови вести