сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 124
home Познати

Ќе не можете да ги додржите солзите: Ова се последните неисполнети желби на легендарната Неда Арнериќ која сака да ги исполни на оној свет

Ќе не можете да ги додржите солзите: Ова се последните неисполнети желби на легендарната Неда Арнериќ која сака да ги исполни на оној свет

Денеска речиси нема човек кој не е натажен за веста која одекна низ целиот регион, а тоа е дека легендарната актерка Неда Арнериќ замина во легендите.

Денеска сите медиуми се потсетуваат на нејзините интервјуа, улоги и реплики кои уште долго ќе ги паметат сите, особено оние кои израснаа со неа.

Зборовите кои актерката ги кажа во своето последно интервју речиси денеска нема човек на кој не му предизвикаа солзи на очите.

-Цел живот сакав да скокам со падобран, но не се наместија коцките. Пробав да сурфам на даска на бранови, но не се прославив најдобро. Помислив: Ако не успеам од прва, нема никогаш ни да го совладам, па го баталив. Сонував да се искачам на Хималаите, сакав да се занимавам со алпинизам. Ме привлекуваа екстремните спортови, но тоа ќе остане за во некој нареден живот, ако се случи, неодамна раскажа Неда за своите неостварени желби.

Локални избори 2021