вторник, 20. април 2021. Вести денес: 0
home Познати

ЌЕ МУ РОДАМ ПЕТ ДЕЧИЊА: Ова момче беше првата љубов на Јелена Карлеуша (ФОТО+ВИДЕО)

ЌЕ МУ РОДАМ ПЕТ ДЕЧИЊА: Ова момче беше првата љубов на Јелена Карлеуша (ФОТО+ВИДЕО)

Пејачката Јелена Карлеуша позната е по бројните скандали и афери.

На естрадата се појави уште како тинејџерка, а тогаш во врска била со момче од средношколските денови.

Карлеуша тогаш имаше 19 години, а пред камерите говореше дека цел живот сака да биде со него.

-Мене првата љубов ми се случи кога имав 16 години и еве трае се до денеска. Тоа е моето сегашно момче. Инаку, и мое прво момче. Се вика Немања. Тој е спортист и ми е голема поддршка, рекла тогаш Карлеуша и додала:

-Јас се надевам дека долги години ќе бидеме заедно, како што веќе неколку години и сме. Тој е човек кој што многу ми помага и ми дава сатисфакција да продолжам да се занимавам со ова што го работам. Многу го сакам. Се надевам дека ќе се омажам за него и ќе му родам пет деца, заклучила тогаш младата пејачка.

Нивната љубов не траеше долго, а Карлеуша влезе во романса со Зоран Давидовиќ Чандо, а причина на прекинувањето беше смртта на истиот.

Еве како изгледаше Карлеуша тогаш:

Коронавирус