среда, 18. мај 2022. Вести денес: 0
home Познати

Ќе мора да почека: Зошто Меган Маркл не смее да носи круна за разлика од Кејт Мидлтон?

Ќе мора да почека: Зошто Меган Маркл не смее да носи круна за разлика од Кејт Мидлтон?

Кралската венчавка меѓу принцот Хари и Меган Маркл е закажана за во мај, а до тогаш американската актерка нема да смее да носи никаква круна или тиара на својата глава.

Ова е едноставно правило во кралското семејство, кое на Меган и забранува да носи вакви додатоци се додека не го изговори судбоносното „ДА“.

Круната е знак дека жената е во брак и не бара маж и е јасна порака дека не сака мажите да и се додворуваат.

Најнови вести

Коронавирус