понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 185
home Познати

Ќе беше чудо ако не се појавеше во соблекувалната: Колинда со алкохол го прослави освојувањето на Дејвис купот (ФОТО)

Ќе беше чудо ако не се појавеше во соблекувалната: Колинда со алкохол го прослави освојувањето на Дејвис купот (ФОТО)

По освојување на Дејвис Купот играчите прославија во друштво на претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ.

Медиумите и фановите не се изненадени, туку очекуваа во секој момент да се појави од некаде големиот спортски „фанатик“ Колинда која наздрави со шампањско со тенисерите.

Среќата и насмевката не се симнуваше од нејзиното лице, а целото време таа ракоплескаше и се забавуваше.

Фановите коментираат дека ова е вистинската Колинда во право светло, погледнете.

Најнови вести

Коронавирус