недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Кит Ричардс се откажал од пиењето на 75 години– беше крајно време да прекинам

Кит Ричардс се откажал од пиењето на 75 години– беше крајно време да прекинам

Во интервју за култното списание Rolling Stone, Кит Ричардс гитаристот на легендарните Стоунси откри дека драстично го намалил консумирањето на алкохол, прецизно опишувајќи ја својата конечна одлука со зборовите: „Време беше да престанам“.

Алкохолот, како што изјави тој, постепено почнал да го намалува „уште од минатата година“, бидејќи едноставно одлучил „да крене рачна“. Иако признава дека понекогаш си дозволува да испие чаша вино или пиво, сепак, заклучува дека „било вистинско време за фајронт“.

„Време е да престанам“, вели Ричардс, „како и со сите други работи“.