вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 97
home Познати

Кима Катрал открива зошто одлучила да нема деца

Кима Катрал открива зошто одлучила да нема деца

Позната актерка Ким Катрал неодамна откри дека одлуката дека нема да има деца ја донела кога имала 41 година, додека играла во серијата „Сексот и градот“. Канаѓанката родена во Велика Британија, која во меѓувреме добила и американско државјанство, зад себе има три брака.

-Тоа беше во 1998 година. Морав да станам некој вид научен експеримент. Мојот партнер и јас би требало да имаме односи точно во одредено време. Едноставано немаше начин на кој би можела тоа да го изведам, а да останам емотивно и физички здрава, а да работам и по 19 часа, изјавила 64 годишната Ким во едно неодамна дадено интервју.

Таа додава дека на 41 година сфатила дека мора да донесе одлука.

-Обожувам да работам, и работата ми беше пасош во независноста, слободата, образованието. Едноставно помислив дека не сум сигурна дали можам да бидам мајка и да работам, дури и доколку се придржувам до препораките на докторите, би можело да се случи да не ја задржам бременоста. Бидејќи поради веќе ми се имаше случено, одлучив поради сопственото здравје да најдам друга начин да имам деца и да бидам родител, додава Ким.

 

Qatar 2022