понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 0
home Познати

Ким Кардашијан или Елизабет Тејлор?

Ким Кардашијан или Елизабет Тејлор?

Со ознаката #MyIdol и „селфито“ од неа како позира до стара фотографија од Елизабет Тејлор, Ким Кардашијан повторно ни покажа кој е нејзиниот идол на социјалната мрежа Инстаграм.

Американската старлета досега во неколку прилики изјави дека е фасцинирана со Тејлор, која што почина во март 2011 година на 79-годишна возраст.

Еден месец пред смртта на познатата глумица, Кардашијан ја интервјуираше за „Harper’s Bazaar“, а последниот ’твит’ на ѕвездата пред нејзината смрт беше токму за тоа издание.

„Следи ја својата страст, следи го своето срце и работите што ти требаат ќе дојдат едно по друго“ – Тејлор ја советуваше Ким во интервјуто.

Најнови вести

Коронавирус