петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 102
home Познати

Ким Кардашијан го објави името на третото дете, светот се смее

Ким Кардашијан го објави името на третото дете, светот се смее

Чикаго Вест е името на бебето што сурогат мајка и го роди на Ким Кардашијан.

Старлетата и нејзиниот сопруг веднаш се поврзале со бебето , иако било многу тешко што морала бременоста да и ја препушти на друга жена.

Канје Вест е роден и израснал во Чикаго.

Нивната постара ќерка Норт има четири години, а синот Сеинт е двегодишен.

Најнови вести

Коронавирус