недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 56
home Познати

Ким и Канје ги претставија новите влечки, луѓето „умираат“ од смеење ФОТО

Ким и Канје ги претставија новите влечки, луѓето „умираат“ од смеење ФОТО

Раперот Канје Вест создаде неколку успешни модни производи, но и оствари соработка со познати компании како шт се „ГАП“ и „Aдидас“ во текот на последните неколку години.

Музичарот и кландидат за претседател на неодамнешните избори во САД пред само пет години имал околу 53 милиони долг, но сето тоа успеал да го подмири, а според последните информации на „Форбс“, денес е тежок околу 1,3 милијарди долари.

Но, кога лани ги претстави своите „визионерски“ патики за трчање, чија цена изнесуваше 400 долари, на социјалните мрежи почнаа да кружат шеги и исмејување.

Тоа продолжи откако Канје, со помош на сопругата Ким Кардашијан, ги претстави своите влечки, Yeezy 450, а на многумина на Твитер на памет им паднала истата финта, но проследена со потсмев и шеги на сметка на новата модна понуда на брачната двојка Канје и Ким – чудните влечки.

Инаку, влечките чинат 65 долари.

Најнови вести

Коронавирус