петок, 3. јули 2020. Вести денес: 124
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Познати

Кетрин се прости од Кирк Далгас: „Ќе те сакам до крајот на животот“

Кетрин се прости од Кирк Далгас: „Ќе те сакам до крајот на животот“

Познатата актерка Кетрин Зета Џонс се прости од легендарниот актер Кирк Далгас. Заедно со нејзиниот сопруг Мајкл Даглас ја објавија тажната вест за актерот кој почина на 103 години.

„Мој драг Кирк, ќе те сакам до крајот на животот. Веќе ми недостигаш. Убаво спиј“, напиша Кетрин на социјалните мрежи и објави нивна заедничка фотографија.

Двајцата останаа запаметени по нивниот бакнеж кој се случи на гала вечерата во Лос Анџелс, каде легендарниот актер го прослави неговиот 100-ти роденден.

Парламентарни избори 2020