четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 57
home Познати

Кејт Мидлтон заигра тенис во мини здолниште: Издание на војвотката кое не можеме често да го видиме (ФОТО)

Кејт Мидлтон заигра тенис во мини здолниште: Издание на војвотката кое не можеме често да го видиме (ФОТО)

Кејт Мидлтон одигра тениски меч во парови со младата Ема Радукан.

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, не можеше да го сокрие својот ентузијазам кога заигра тенис со победничката на УС Опен, Ема Радукан во Лондон.

Кејт се приклучи на прославата за враќање дома, и бидејќи сака да игра и следи тенис, мораше лично да и честита на осумнаесетгодишната Ема.

Таа се појави на теренот во спортска тениска комбинација. Војвотката носеше мини здолниште и тренерка на закопчување. Не добиваме често шанса да видиме такво опуштено издание на британската принцеза.

24/09/2021. London, United Kingdom. Kate Middleton, The Duchess of Cambridge with US Open winner Emma Raducanu during a celebration event for Great Britain’s US Open Champions at the National Tennis Centre in London.<br />i-Images / Pool,Image: 634006333, License: Rights-managed, Restrictions: UK OUT. End users shall not licence, sell, transmit, or otherwise distribute any photographs represented by eyevine, to any third party. Contact eyevine for more information: Tel: +44 (0) 20 8709 8709 Email: [email protected], Model Release: no, Credit line: i-Images / Eyevine / Profimedia

Кејт не ја симна насмевката од лицето во текот на целиот натпревар.

Најнови вести

Локални избори 2021