вторник, 3. август 2021. Вести денес: 174
home Познати

Кејт Мидлтон го предаде златниот пехар на Ѓоковиќ во фустан од 1 800 долари

Кејт Мидлтон го предаде златниот пехар на Ѓоковиќ во фустан од 1 800 долари

Новак Ѓоковиќ триумфираше на Вимблдон, а златниот пехар го додели војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон која во финалето привлече внимание со својот изглед.

Кејт на финалето и доделувањето на пехарот беше облечена во син фустан и беж обувки.

Фустанот во кој се појави Кејт е дизајн на Емилија Викстед и чини повеќе од 1800 долари.

Светските медиуми пишуваат и за обувките на војвотката, бидејќи тие чинат повеќе од 56 долари.

ФОТО: ПРОФИМЕДИА

ФОТО: ПРОФИМЕДИА

Извор: vistina.com.mk

Најнови вести

Коронавирус