понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 119
home Познати

Кејт Мидлтон е ограничена и во изборот на долна облека, а за танга може само да сонува (фото)

Кејт Мидлтон е ограничена и во изборот на долна облека, а за танга може само да сонува (фото)

Кејт Мидлтон е секогаш совршено облечена и никој не знае колку всушност треба да се грижи војвотката од Кембриџ, дури и за изборот на нејзината долна облека.

Секс градници и танга не доаѓа предвид за Кејт и другите членови на кралското семејство – барем за јавни настапи. Неодамна беше откриено дека тие мора да носат посебна долна облека. Станува збор за „подздолниште“ што скоро го покрива целото тело.

Благодарение на специјалниот материјал, облеката на дамите со сина крв се држи до тоа да носи долна облека која спречува кревање на здолништето за време на ветар , а наедно и да не се проѕира она што го носи одоздола.

Веќе споменатата принцеза Кејт докажа дека не секогаш функционира ова. Имено, нејзиниот задник беше виден пред неколку години кога и се крена фустанот поради блискиот хеликоптер, a тоа беше случај уште неколкупати.

Коронавирус