сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 106
home Познати

Кејт ја однесе Шарлот на училиште: Принцезата е неодолива, но војвотката никогаш не изгледала подобро (ФОТО)

Кејт ја однесе Шарлот на училиште: Принцезата е неодолива, но војвотката никогаш не изгледала подобро (ФОТО)

Денес е важен ден за принцезата Шарлот – првиот ден на училиште! Таа пристигна во приватно училиште, кое годишно чини 20.000 евра, во друштво на нејзиниот татко и мајка, како и нејзиниот постар брат Џорџ.

Преслаткото девојче ги собра погледите, но денес сите коментираат за изгледот на нејзината мајка.

Кејт беше навистина прекрасно облечена и блескаше во фустан со цветна шара,  средна должина. Го комбинираше со едноставна чевли.

Иако Кејт го пропушти првиот училишен ден на принцот Џорџ, бидејќи имаше тешка бременост со третото дете, принцот Луи, се погрижи да биде поддршка за првиот уличишен ден на принцезата Шарлот.

Коронавирус