петок, 16. април 2021. Вести денес: 55
home Познати

Кејт ги остави сите без зборови со кралската префинетост, но за овој детаљ сите зборуваат (ФОТО)

Кејт ги остави сите без зборови со кралската префинетост, но за овој детаљ сите зборуваат (ФОТО)

Војвотката Кетрин примамуваше воздишки и погледи на синоќешниот дипломатски прием организиран од кралицата Елизабета II.

За свеченоста, 37-годишната сопруга на принцот Вилијам избра кадифена креација која ја искомбинира со сребрен накит.

На големо се зборува за секој детаљ од тоа што го носеше, но најкоментирана беше тијарата „Cambridge Lover’s Knot“, која ѝ беше омилена на принцезата Дијана.

Коронавирус