петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 11
home Познати

Кеба веќе не молчи, откри дали неговиот син и Северина се разведуваат: Овие зборови уште долго ќе ги памети пејачката која му е снаа

Кеба веќе не молчи, откри дали неговиот син и Северина се разведуваат: Овие зборови уште долго ќе ги памети пејачката која му е снаа

Северина Којиќ неколку месеци престојува во Хрватска, додека нејзиниот сопруг Игор времето го поминува в о Белград. Дека за нивниот брак му дошол крајот од ден во ден се повеќе се гласно се зборува затоа.

Соседите на популарниот фолкер откриваат дека српската снајка не ја виделе долго, но и Игор повеќе не е со Северина… Баш во тој момент од куќата излегол Драган Којиќ Кеба под „полна ратна опрема“ и го одвел малиот љубимец на шетање. Не му беше пријатно кога ја здогледа новинарската екипа бидејќи претпоставувал која е причината за нејзино доаѓање…

– Незнам каде се нити знам каков е нивниот однос. Возрасни луѓе се и сигурно знаат што прават. Од друга страна се што прават, си прават за себе – рекол Кеба

– Ако мене ме прашувате, љубовта никогаш не треба да се објаснува, нити може да се објасни. Зборот никогаш не го употребувам како оружје, ни за одбрана, а и за напад, така ќе биде и овој пат. Нека се живи и здрави и господ да им подари благодет и среќа во живот – рекол Кеба помалку филозовски…

Коронавирус