петок, 9. декември 2022. Вести денес: 151
home Познати

Катарина се огласи по обвинувањата дека нападнала колешка

Катарина се огласи по обвинувањата дека нападнала колешка

Катарина Радивојевиќ реагираше на обвинувањата кои и ги упати продуцентот Горан Стаменковиќ. Тој тврди дека актерката добила отказ бидејќи на сет и удрила шлаканица на продуцентката.

Актерката се најде во средина на скандал откако во јавноста се појави информација дека наводно и удрила шлаканица на продуцентката на серијата „Ургентен центар“.

Стаменковиќ изјавил дека соработката со актерката е прекината поради нејзиното неприфатливо однесување.

Преку својот адвокат со јавноста се огласи и Радивојевиќ  која ги негира обвинувањата.

-Не е вистина дека сум удрила било која жена на снимањето на серијата. Ова го кажува Стаменковиќ кој во светот на филмот залутал по грешка предизвикана од тектонски пореметувања. Тужба ќе поднесам до судот, а за Гоша имам само една порака: „Срам да ти е, зарем вака се подигнува рејтинг?“, вели актерката која од самиот почеток тврди дека не се вратила во серијата бидејќи и биле понудени финансиски услови под секое ниво.

Таа додава дека особено ниска и подла е невистината дека удрила жена и тоа во момент кога подготвува претстава и работи на промоција на женските права.

-Се гледаме на суд, заклучува актерката.

 

Qatar 2022