понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 0
home Познати

Катарина откри дека ужива да биде сама, а еве какви лоши искуства ја научиле на тоа

Катарина откри дека ужива да биде сама, а еве какви лоши искуства ја научиле на тоа

Пејачката Катарина Живковиќ откри дека се соочила со луѓе во животот кои многу ја повредиле.

-Имав навистина лош избор на пријатели. Многу луѓе ме повредија, повеќе отколку во партнерство. Во таа состојба каде што се чувствував напуштено, каде што бев сама, требаше да бидам опкружена со луѓе, а тие луѓе станаа мои пријатели. На почетокот воопшто не видов дека тие не се добри за мене и дека не беа вистински пријатели, тоа ме направи многу тажна и бев разочарана, вели пејачката во емисија на ТВ Пинк.

Разочарана од пријателството не се плашела никогаш дека ќе остане без партнер.

-Инаку, од таа самотија, јас никогаш не се стремев да имам партнер. Значи, ја сакам самотијата и сум, таква, посебна личност, сакам да бидам сама со себе и тоа воопшто не ми е тешко, заклучува Катарина.

Најнови вести

Коронавирус