понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 118
home Познати

Катарина Грујиќ ја покажа својата мајка и ги остави луѓето во неверување: „Оваа русокоса има 62 години?“ (ФОТО)

Катарина Грујиќ ја покажа својата мајка и ги остави луѓето во неверување: „Оваа русокоса има 62 години?“ (ФОТО)

Популарната пејачка Катарина Грујиќ (28) за прв пат јавно покажа како изгледа нејзината мајка, а тие две изгледаат како пријателки, а не како мајка и ќерка.

Мајката на Каца го слави својот 62-ри роденден, а пејачката по тој повод и испрати трогателни зборови. Таа позираше покрај балонот на масата каде е роденденската торта и со огромен букет во раката, и сè беше во знак на љубов, црвено.

Мајката на пејачката има руса коса и изгледа младешки, и никој не би помислил дека таа е во седмата деценија од животот. Каца тогаш позираше со нејзината мајка и баба, а овие три дами ги воодушевија сите.

– Мојот живот, моја љубов, најдобрата мајка на светот, среќен роденден – напиша пејачката во објавата.

– Да си ми жива и здрава за мене, уште 105! Здравје да те служи, среќа да те следи,љубовта секогаш да ти биде околу – додаде пејачката.

„Не можам да верувам дека жената има 62 години, таа изгледа многу помлада“, „Оваа русокоса има 62 години? Не зезај!“, „Каца, изгледате како пријатели, а не како мајка и ќерка“, „Колку млада жена“. , „Леле, изгледа барем 20 години помлада“, „Убави дами“, се дел од коментарите.

Најнови вести

Коронавирус