среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 143
home Познати

Касиљас излезе од болница- кога го здогледа овој „авион“ од сопруга и тој остана стаписан- фановите со порака до голманот (ФОТО)

Касиљас излезе од болница- кога го здогледа овој „авион“ од сопруга и тој остана стаписан- фановите со порака до голманот (ФОТО)

Легендарниот голман Икер Касилјас денеска беше пуштен од болница, откако имаше инфаркт на тренингот на Порто пред неколку дена, по што мораше итно да биде пренесен во болница.
На шпанскиот чувар на мрежата му беше направена медицинска интервенција, а по серија на позитивни тестови, тој беше пуштен на домашно лекување.

„Вакво нешто може да му се случи на секого во животот. Тешко е да се зборува во моментов, но благодарен сум и можам да кажам дека имав многу среќа. Не знам каква ќе биде иднината“, вели Касилјас.

По оваа изјава срцето на фановите се врати на место, па тие веднаш му поделија илјадници позитивни комплименти за изгледот на неговата сопруга која привлече воздишки кај сите.

Најнови вести

Коронавирус