сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 78
home Познати

Каролина за Тоше: Не може да се заборави некој кој направил толку многу за паметење

Каролина за Тоше: Не може да се заборави некој кој направил толку многу за паметење

Објавувајќи заеднички фотографии, македонската пејачка Каролина Гочева порача дека Тоше Проески никогаш не може да биде заборавен.

-Не може да се заборави некој кој направил толку многу за паметење. Засекогаш во нас… 13 години без наш Тоше, напиша Каролина на Фејсбук.

Проески животот го загуби на денешен ден пред 13 години во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, на пат кон Загреб.

Не може да се заборави некој кој направил толку многу за паметење.Засекогаш во нас…13 години без наш Тоше 💔

Gepostet von Karolina Goceva am Freitag, 16. Oktober 2020

 

Коронавирус