вторник, 2. август 2022. Вести денес: 100
АКТУЕЛНО

Македонија го слави Денот на Републиката-Илинден

home Познати

Каролина позитивна на коронавирус, го откажа концертот во Охрид

Каролина позитивна на коронавирус, го откажа концертот во Охрид

Каролина Гочева е позитивна на коронавирус поради што нејзиниот концерт во Охрид се откажува.

Пејачката се огласи на социјалните мрежи каде истакна дека се тестирала бидејќи не се чувствувала добро.

-Многу се радував на нашата средба во Охрид и многу сакав да ја повториме онаа магична вечер од Скопје, но… од синоќа не се чувствувам добро, денес се тестирав и имам корона. За жал, мораме да го откажеме концертот планиран за четврток во Охрид. Се гледаме во следна прилика, а на Охрид ќе му се оддолжам со концерт наесен, напиша Каролина.

И посакуваме брзо оздравување.

Коронавирус