четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 139
home Познати

Карлеуша среде снегот на Копаоник се соблече само по танга: Задникот цело време и го печеше сонце, а фановите се препотија (ФОТО)

Карлеуша среде снегот на Копаоник се соблече само по танга: Задникот цело време и го печеше сонце, а фановите се препотија (ФОТО)

Меѓу првите беше Јелена Карлеуша, која замина на зимски одмор на планина со ќерките Атина и Ника, придружувана од нејзиниот менаџер и пријател Зоран Бирташевиќ. Тие решија да уживаат во убавините на Копаоник, а за тоа колку се луди, опуштени, слободни и откачени, сведочат фотографиите и видеоснимките што Јелена ги објави на своите приказни на Инстаграм.

Четворицата најпрвин се возеа на жичарницата на која заедно и позараа. Откао стигнаа на посакуваното одредиште, пејачката не можеше да одолее да не качи да повози и моторна санка.

„Одимеееее…“ – гласно викаше додека се возеше и се движеше по патеката низ тзе паднатиот снег, уживајќи во секој момент за сите пари.

По ова Карлеуша ги пушти девојчињата да учат скијање со инструктор, па го искористи моментот да влезе во свој елемент. Русокоста направи, па објави неколку фотографии кои го одземаат здивот. Карлеуша позираше на снегот речиси гола.

Поточно, во топ-ролка и само танга, па многумина се загрижија колку ли и студи, нудејќи се да ја стоплат!

Но за белградската „мала од скандала“ очигледно дека нема зима, па наместо тие неа, разголената убавица сигурно загреа многу мажи со овие „жешки“ зимски фотографии, на кои долгите голи нозе и големиот заоблен задник одново доминираат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

Секако, има уште по нешто да се види – однапред!

Нешто што, додека снежните наноси планинските брегови на Копаоник ги прекриваат, црните танга гаќички на Карлеуша, нејзиниот венерин брег, едвај го покриваат!

Најнови вести

Коронавирус