среда, 11. мај 2022. Вести денес: 0
home Познати

Карлеуша со емотивна порака по смртта на тригодишниот син на актерот (ФОТО)

Карлеуша со емотивна порака по смртта на тригодишниот син на актерот (ФОТО)

Веста за смртта на тригодишниот син на познатиот српски актер Жика Тодоровиќ го потресе целиот Балкан.

Многу познати пејачи, актери, спортисти со неверување денеска ја примија веста за трагедијата во семејството на актерот.

Една од оние кои прва му изрази сочувство е и пејачката Јелена Карлеуша која на својот Твитер профил објави емотивна порака до актерот и неговата сопруга.

-Многу ме потресе веста за смртта на три годишниот син на Жика Тодоровиќ…Издржи Жика, стои во пораката на Карлеуша.

Според најновите информации синот на актерот ќе биде кремиран во Сабота.

Коронавирус