четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 140
Во живо

Народот против загадувањето на воздухот, протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот

home Познати

Карлеуша си ја отвори душата: Ехх да можам….

Карлеуша си ја отвори душата: Ехх да можам….

Српски „Телеграф“ ја праша Јелена Карлеуша дали ако има магично стапче, би променила нешто на самиот крај од оваа година.

Сосема очекувано, таа изјавила дека ако е можно, би ја вратила целата година и би сакала да заборави дека воопшто ѝ се случила.

Пред сè, потсетуваме дека оваа година таа ја изгуби мајка си Дивна, која почина по долго боледување од рак. Ова многу ја погоди Јелена, која секојдневно го посетува нејзиниот гроб.

Од друга страна, во текот на 2019 медиумите постојано „измислуваа“ скандали на нејзина сметка, правејќи сензации од приватниот живот, особено кога беше во прашање нејзиниот брак и наводната афера до Огњен Врањеш.

Токму поради ова, Јелена сака да заборави дека 2019 воопшто се случила.

 

Коронавирус