среда, 28. септември 2022. Вести денес: 137
home Познати

Карлеуша се сели од Балканот и ќе се прослави низ целиот свет: Кога ќе дознаете кој клуб е заинтересиран за Тошиќ сè ќе ви стане јасно

Светските фудбалски клубови веќе е јасно дека го посакуваат Душко Тошиќ на нивните клупи, а по Тотенхем сега за играчот на Бешикташ заинтересиран е и Стоук кој нуди 3.500 милиони евра, но Бешикташ за продажба на фудбалерот бара најмалку 5 милиони евра.
Карлеуша се сели од Балканот и ќе се прослави низ целиот свет: Кога ќе дознаете кој клуб е заинтересиран за Тошиќ сè ќе ви стане јасно

Тошиќ ова лето го продолжи договорот со турскиот гигант до 2020 година и објави дека е задоволен во клубот и дека токму во Бешикташ сака да ја заврши кариерата.

Инаку Стоук триесет и девет годишниот српски фудбалер го гледа како идеално решение за проблемот во нивната одбрана бидејќи тие примија дури 40 голови на 19 меча во Премиер Лигата.

Додека српските медиуми шпекулираат останува да се види дали навистина Англија ќе биде негова следна дестинација и дали неговата сопруга, пејачката Карлеуша ќе го поддржи во сето тоа.

 

Најнови вести

Коронавирус