сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 90
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Карлеуша повторно ја тресе естрадата: Сподели снимки на кои е таа и тврди дека и се злоупотребени, па најави тужби во светски рамки!

Карлеуша повторно ја тресе естрадата: Сподели снимки на кои е таа и тврди дека и се злоупотребени, па најави тужби во светски рамки!

Популарната пејачка Јелена Карлеуша сподели интересно видео и содржина на својот Инстаграм профил.

Имено Карлеуша на својот Инстаграм профил сподели видео на кое се гледа како со својата ќерка Ника го гледаат филмот „Ејми“ кој е посветен на животот на легендарната пејачка Ејми Вајнхаус.

Јелена тврди дека во филмот се искористени нејзини снимки од концертот на Усче во 2013 година.

-Чиј е овој концерт Ника?, праша Јелена.

„На мама“, одговори Ника.

-Го украдоа концертот на мама, што треба да правиме? Да ги тужиме?, праша Карлеуша.

Додека нејзината ќерка едноставно одговори „ДА“.

Коронавирус