среда, 22. март 2023. Вести денес: 52
home Познати

Карлеуша ја обвинува Цеца за киднапирањето на синот на Брена – Јелена со шокантно откритие

Иако документарецот „Ајде да се волимо“ е полн со убави моменти од кариерата на Брена, сепак едно нешто на многумина не им се допадна, а прва го искоментира Јелена Карлеуша.
Карлеуша ја обвинува Цеца за киднапирањето на синот на Брена – Јелена со шокантно откритие

Документарниот филм за животот на Лепа Брена крена многу прашина со третото продолжение.

Иако документарецот „Ајде да се волимо“ е полн со убави моменти од кариерата на Брена, сепак едно нешто на многумина не им се допадна, а прва го искоментира Јелена Карлеуша.

Во филмот за Лепа Брена зборуваат голем број нејзини колеги и пријатели, а помеѓу нив е и Цеца, иако долго време се сметаше дека колешките не се во добри односи.

Јелена Карлеуша како и секогаш, не се воздржа па на Твитер напиша:

– Колку ти Брено си толерантна жена… Кумот на Цеца, Легија и нејзиниот најблизок пријател Шиптар, ти го киднапираа детето, а ти ја стави во документарецот. На твое место, таа за мене би се појавила само во некролог.

И пред да го сподели ова Карлеуша со јавноста, пред многу години се шпекулираше на оваа тема.

Во 2000 година Стефан, синот на Брена и Боба беше киднапиран.

loading...