сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 79
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Карлеуша ја донесе тортата, а откако се наведна градите и излегоа на мегдан- Жирито на Гранд предвреме го остари Саша (ФОТО)

Карлеуша ја донесе тортата, а откако се наведна градите и излегоа на мегдан- Жирито на Гранд предвреме го остари Саша (ФОТО)

Членовите на жирито на „Ѕвездите на гранд“ вчера му го честитаа роденденот на директорот на Гранд Саша Поповиќ.

Тортата ја донесе Јелена Карлеуша која беше облечена во минијатурно здолниште истакнувајќи го деколтето на повидок.

 

View this post on Instagram

 

Srećan rođendan direktore 😁🍾🎂 #ZvezdeGranda 📸 @zkmunja

A post shared by Zvezde Granda (@zvezdegranda) on

Жирито му подари торта на директорот на која пишува 75, што се десет години повеќе од колку што има во моментов Саша.

На врвот на тортата имаше Паја Патор кој седи врз пари, што треба да го симболизира Поповиќ, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

Happy birthday Saša Popović In @bysofimilo dress 😍

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Коронавирус