петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Карлеуша има нови униформи за куќните помошнички: Пејачката ги предупреди вработените дека оваа храна е забранета во домот (ФОТО)

Карлеуша има нови униформи за куќните помошнички: Пејачката ги предупреди вработените дека оваа храна е забранета во домот (ФОТО)

Српската пејачка Јелена Карлеуша речиси никогаш дома не е сама, освен децата таа постојано има во домот луѓе кои се грижат за нејзиниот дом, двор и гаража.

Карлеуша овој пат направи нешто што ги изненади пријатно вработените куќни помошнички во нејзиниот дом во Белград.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

Имено пејачката им купила маички со натписот дека „не јадам животни“ алудирајќи на тоа дека во нејзиниот дом ова е правило број 1.

Овој нејзин потег доаѓа од таму што е општо познато дека пејачката не јаде млечни производи, ниту пак месо поради фактот дека за да се стигне до нив треба да се убијат животните.

Фотографијата со новите униформи на куќните помошнички на пејачката ја објави нејзиниот менаџер.

Коронавирус