вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

Карлеуша и се врати на работата по смртта на мајка си: Повеќе не носи црно, а косата ја скрати уште повеќе и драстично ослабе (ФОТО)

Карлеуша и се врати на работата по смртта на мајка си: Повеќе не носи црно, а косата ја скрати уште повеќе и драстично ослабе (ФОТО)
ФОТО: Telegraf.rs/Marko Jovanović

Српската пејачка Јелена Карлеуша прв пат се појави на снимањето на емисијата „Ѕвездите на гранд“ по смртта на нејзината мајка Дивна.

Поп ѕвездата во студиото на Гранд дојде во црно бел фустан со коса пократка од денот кога ја погреба својата мајка.

Јелена собра сила и се врати на ангажманите со голема поддршка од семејството и фановите.

Сепак на нејзиното лице се гледало тага, а повеќе ја немало ниту нејзината насмевка како порано, пренесува српски Телеграф.

Нејзината мајка, познатата радио водителка инаку почина на 3-март по долгата и тешка болест.

Коронавирус