понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 134
home Познати

Карлеуша и објави војна на Северина: Ја навреди за видеото од минатото кое ја боли до коска, а овие зборови ќе ги паметите целиот живот (ФОТО)

Карлеуша и објави војна на Северина: Ја навреди за видеото од минатото кое ја боли до коска, а овие зборови ќе ги паметите целиот живот (ФОТО)

Хрватските медиуми повторно се потсетија на твитот посветен на нивната најголема музичка ѕвезда посветен од страна на Јелена Карлеуша.

Имено Карлеуша пред две години на Твитер јавно ја критикуваше Северина за песната „Силикони“ која Северина ја сними во дует со Сајси МС.

Твитот повторно стана актуелен овие денови откако хрватските медиуми се потсетија на критиките на Карлеуша кон нивната национална гордост, погледнете.