понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 165
home Познати

Карлеуша го смени имиџот: Нема да ја препознаете – изгледа најдобро досега (ФОТО)

Карлеуша го смени имиџот: Нема да ја препознаете – изгледа најдобро досега (ФОТО)

Дивна Карлеуша со години важи за дама со стил, а на јавноста и стана позната како радио водител.

Со тек на време дојде до промени во нејзиниот изглед, а доби и вишок килограми. Денеска сепак изгледа потполно поинаку.

Moja ljubav…❤❤❤

A post shared by Divna Karleusa (@divnakarleusa) on

Јелена Карлеуша објави фотографија со својата мајка, а очигледно е дека Дивна успеала да ја регулира тежината. Наводно ослабела над 40 килограми, а со промената во физичкиот изглед следуваше и промена на имиџот.

I tako…?

A post shared by Divna Karleusa (@divnakarleusa) on

Денеска има кратка коса која ја офарба во портокалово, па многумина коментираа дека никогаш подобро не изгледа. Иако на почетокот на годината наполни 59 години, многумина се согласни дека новиот имиџ и ги „смалил“ годините.

I love you mama! @divnakarleusa

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Најнови вести

Коронавирус