петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 132
home Познати

Карлеуша го носеше овој детаљ уште во 2018 година, а Лејди Гага го ископира дури денес – на која пејачка подобро и стои (ФОТО)

Карлеуша го носеше овој детаљ уште во 2018 година, а Лејди Гага го ископира дури денес – на која пејачка подобро и стои (ФОТО)

Јелена Карлеуша е една од најдобро стилизираните српски пејачки во регионот, а светските ѕвезди често ја копираат. Така беше и овој пат.

Имено, Лејди Гага инспирирана од Јелена Карлеуша неодамна на едно случување понесе еден моден додаток кој пред три години го носеше и српската поп дива.

Станува збор за моден додаток направен од пари кој предизвика голема бура во 2018 година кога го носеше Јелена Карлеуша.

 

Јелена под овој моден додаток носеше црно одело со длабоко деколте, додека Лејди Гага носеше бел фустан со црвени туфни.

Карлеуша не прокоментира тоа што ја ископира најголемата светска ѕвезда, а многумина го чекаат нејзиниот коментар.

На која подобро и стои?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga)

Коронавирус