четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 45
home Познати

Карлеуша црнината на овој ден не ја симнува од себе: Замина мојата љубов, мојот борец, моето засолниште од злото (ФОТО)

Карлеуша црнината на овој ден не ја симнува од себе: Замина мојата љубов, мојот борец, моето засолниште од злото (ФОТО)

Српската пејачка Јелена Карлеуша денеска го живее еден од најтажните денови во годината.

Таа потсетувајќи се на својата мајка денеска ги потсети и фановите дека пред три години останала без својата најголема поддршка во животот.

-Само затворам очи и тука си… ти го слушам гласот и се е ок. Те сакам не се секирај.

25.01.1958-03.03.2019 Дивна (фотографијата е направена во болницата ВМА, ја фотографирав додека беше преубава и насмеана додека идевме да ја прими хемотерапијата. Секогаш насмеана и никој да не забележи колку и е тешко…да не видам јас…кој ја познаваше Дивна знаеше дека таква жена не може да се опише…а оваа фотографија ја ставам само луѓето да видат колку е убава…мојата љубов, мојот борец, моето засолниште од злото, мој мир… секаков, напиша Карлеуша.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

Коронавирус