петок, 3. декември 2021. Вести денес: 105
home Познати

Канје Вест си го менува името

Канје Вест си го менува името

Канје Вест сака да го промени своето име во „Је“, според правните документи кои ги пренесува „Варајети“. За тоа да биде официјално, судот во Калифорнија, односно судијата мора да се потпише и, одлуката за промената на името мора да биде објавена во неколку весници.

Во документите, Вест наведува дека промената на името е „од лични причини“, но не даде поподробно објаснување.

Инаку, раперот деновиве е актуелен со новиот албум „Donda“. Првите промоции се случуваат во неговото родно Чикаго.

Најнови вести

Коронавирус