понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 154
home Познати

Кање Вест објави фотографија од Климент Охридски

Кање Вест објави фотографија од Климент Охридски

Американскиот рапер Кање Вест денеска на Твитер објави 40-тина икони од православни светци, вклучувајќи го и Климент Охридски. Без никакво објаснување, раперот одеднаш ги објави иконите на социјалната мрежа.

Пред три месеци, тој соопшти дека ќе се кандидира за претседател на САД на изборите во ноември, но неговото име ќе биде на гласачкото ливче во само 12 од 50-те американски држави, откако беше одбиен или се повлече во останатите 38 држави.

Пред десет дена, раперот на Твитер објави видео како уринира врз Греми награда.

Коронавирус