среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 162
home Познати

Камерата не ја тргна од кадар: Додека секси тенисерката ги вадеше топчињата, машката публика беше во транс (ФОТО+ВИДЕО)

Италијанската тенисерка , 28 годишната Корина Дентони го обожава фудбалот. Беше на натпреварот меѓу Јувентус и Милан, а судејќи по насмевката која ја имаше, таа фан на Старата дама.
Камерата не ја тргна од кадар: Додека секси тенисерката ги вадеше топчињата, машката публика беше во транс (ФОТО+ВИДЕО)

Корина Дентони можеби не е најпозната светска, а ниту италијанска тенисерска, не е ниту најдобра, највисоко на рангирањето што била е 133 место, моментално е близу до позицијата број 500, но е сигурно една од најатрактивните.

Има 28 години и главно игра на ИТФ турнирите.

Но, кога и да излезе на некој поголем турнир секогаш е главна мета на камерманите.

На еден натпревар камерманот беше толку збунет што цело време зумираше на местото каде Корина ги вади топчињата.

Корина освен тенисот го сака и фудбалот. Нејзиниот татко бил одбојкар, но и тој го обожавал фудбалот и ја носел на натпревари. Беше на финалето на италијанскиот куп во Рим меѓу Јувентус и Рома, на натпреварот каде Јувентус го освои својот 4-ти куп во серија, а 13-ти во својата историја.

Cori… da stadio… #stadioolimpico #corinnadentoni #juvemilan ⚽

A post shared by Corinna Dentoni (@corinna_dentoni) on

Географски гледани нејзиното родно гратче Пиетрасанто е нешто поблиску до Милано, но ако се знае дека Јувентус има најмногу фанови во Италија, тешко е да се каже за кого атрактивната тенисерка била во финалето.

Судејќи по насмевката и редот под неа, каде имаше дете во дрес на Јувентус, веројатно навивала за најтрофејниот клуб во Италија.

Но, може да се каже дека и тоа е помалку важно.

Тенис почнала да игра на седум години, најмногу сакала да игра на земја, омилен турнир и е Ролан Гарос, каде во 2009 и 2011 играше во првото коло.

Пример и е Ким Кластејрс, а да не била тенисерка би работела како водителка на телевизија или би била стилистка.

C’est la vie…❣ #corinnadentoni

A post shared by Corinna Dentoni (@corinna_dentoni) on

#bikinitime #beachwear #beachlife #photoshooting #style #? #?

A post shared by Corinna Dentoni (@corinna_dentoni) on

Saint Tropez… Love You… #sainttropez #holidays #boatparty #sunnyday

A post shared by Corinna Dentoni (@corinna_dentoni) on

It’s OUT!

A post shared by Corinna Dentoni (@corinna_dentoni) on

Offline… #vacationtime #relax #instagood #??‍♀️

A post shared by Corinna Dentoni (@corinna_dentoni) on

I need vitamin sea ? ?? #oceanholic

A post shared by Corinna Dentoni (@corinna_dentoni) on

Коронавирус