понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 89
home Познати

Калиопи со емотивни зборови се прости од Туцаковиќ – објави и која песна ја напишала таа за неа, овие стихови сите ги знаете (ВИДЕО)

Калиопи со емотивни зборови се прости од Туцаковиќ – објави и која песна ја напишала таа за неа, овие стихови сите ги знаете (ВИДЕО)

Македонската пејачка Калиопи се прости преку социјалните мрежи од српскиот легендарен текстописец Марина Туцаковиќ.

Имено нашата пејачка и се заблагодари на Туцаковиќ за убавите стихови кои ги создала таа за неа.

-Драга моја Марина…

Длабоко во океанот, во најточните мисли… влегуваше со своите стихови во туѓите животи и таму остана… ти благодарам за овие стихови, му благодарам на небото што душата ми ја допре… твоето заминување е чиста НЕВИНОСТ, бидејќи живееше живот онаков каков што умеат да живеат само ретките билки… патувај мирно во светлината драга…, напиша Калиопи.

Пејачката објави и видео од песната чиј текст го напишала токму Марина.

Локални избори 2021