сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Калиопи ја исполни својата најголема желба- кога ќе видите каде летува и вие веднаш ќе посакате (ФОТО)

Калиопи ја исполни својата најголема желба- кога ќе видите каде летува и вие веднаш ќе посакате (ФОТО)

За некои настани и некои случувања навистина не треба да има коментари, бидејќи се несекојдневни и не само тоа, туку кога некој ги прави, тоа го прави од срце, онака спонтано, како што го чувствува.

Тоа е и случајот со македонската поп-дива Калиопи која деновиве беше во куса посета на прочуениот манастир „Свети Василије Острошки”, кој го посетуваат навистина голем број туристи, а со нив и нашата поп-дива која исто така таму беше само како турист.

Оваа желба за посетата на манастирот кај популарната пејачка поодамна постои, па од лицето на Калиопи се забележува неизмерна среќа.

Blessed… and always grateful…?

A post shared by Kaliopi Official (@kaliopibukle) on