сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 80
home Познати

Каква мајка-таква ќерка: Убавата Епл е копија на славната актерка (ФОТО)

Каква мајка-таква ќерка: Убавата Епл е копија на славната актерка (ФОТО)

За американскиот „Ден на ќерките“, глумицата Гвинет Полтроу на Твитер објави селфи со 14-годишната Епл Мартин, својата помала копија од себе.

Под објавата, многу од следачите го коментираа токму тоа – неверојатната сличност меѓу мајката и нејзината ќерка од бракот со британскиот пејач Крис Мартин, инаку фронтмен на „Колдплеј“.

Двојката се разведе пред две години.

Покрај Епл, тие го имаат и 12-годишниот Моузес. (МИА)

Коронавирус