сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 87
home Познати

КАКОВ ДИЈАМАНТ! Од вредноста на прстенот со кој Афлек ја запроси Џеј Ло боли главата!

КАКОВ ДИЈАМАНТ! Од вредноста на прстенот со кој Афлек ја запроси Џеј Ло боли главата!

Медиумите веќе со недели пишуваат за помирувањето на Џенифер Лопез и Бен Афлек, и сите се надеваат дека актерот наскоро ќе ја запроси латино дивата. По прославата на роденденот и романтичниот одмор, вљубениот пар се врати во Америка.

Сите го очекуваат нивниот следен чекор, и ако Бен има намера да клекне пред Џен по втор пат, би можел да се мачи да избере прстен затоа што оној што тој прв го предложи, денес вреди дури 12 милиони долари.

Имено, 48-годишниот актер потоа ѝ подари на четири години постарата пејачка розов дијамантски прстен со шест карати потпишан од Хари Винстон, а потоа му плати 1,2 милиони долари.

Се чини дека тоа беше вистинска инвестиција бидејќи дијамантот денес вреди десет пати повеќе, пишуваат светските медиуми.

Не е точно познато каде е денес прстенот што го доби Џенифер пред речиси две децении, но нејзиниот поранешен публицист Роб Шатер верува дека никогаш не му го вратила на поранешниот вереник и сегашно момче.

„Колку што знам, Џен никогаш не го врати прстенот. Затоа, ако нивната љубов оди во таа насока да се омажи, таа веќе го има најубавиот прстен што сум го видел “, заклучи тој.

Бен и Џенифер се запознаа во 2002 година, додека таа сљ уште беше во брак со нејзиниот втор сопруг Крис Џад. Папараците ја фатија како го бакнува актерот на нејзиниот 32 роденден, а неколку дена подоцна таа поднесе барање за развод.

Бенифер, како што тогаш ги нарекуваа медиумите, беше најпознатата двојка во светот на шоу -бизнисот, и нема помал интерес за нив дури и сега кога ја обновија својата убов. Џенифер наскоро ќе се пресели во Лос Анџелес целосно за да биде што е можно поблиску до Бен, а двојката моментално бара заеднички дом од соништата.

Коронавирус