петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 132
home Познати

Како од бајките во кралска кочија: Александра Пријовиќ блесна во невестински фустан со длабоко деколте (ФОТО)

Како од бајките во кралска кочија: Александра Пријовиќ блесна во невестински фустан со длабоко деколте (ФОТО)

Пејачката Александра Пирјовиќ денеска се мажи со синот на Лепа Брена, Филип Живојиновиќ.

Во домот на Лепа Брена денеска е највесело, а младенците се упатија кон црква каде што ќе го кажат судбоносното „ДА“.

Пејачката изгледа како од бајките, а прославата со нетрпение ја очекува целиот Балкан.

Најнови вести

Локални избори 2021